Електрик Харків

Питання електрику

Є питання на які хотіли б отримати кваліфіковану відповідь електрика? Задайте питання спеціалісту скориставшись формою відправки питання.
Всі відповіді направляються на вказану Вами адресу електронної пошти. Найбільш поширені запитання, корисні іншим користувачам, публікуються в даному розділі.
№1

Вибивають автомати

Доброго дня, проблема в наступному: з недавнього часу стали досить часто вибивати автомати. З чим це може бути пов'язано? Так як скільки років вже живемо в квартирі, раніше такого не було, максимум вибивали 1-2 рази на рік, а зараз мало не кожен день. Причин тут може бути кілька:
1) за умови, що автоматичний вимикач знаходиться в справному стані, його спрацьовування говорить про те, що йде перевищення допустимого струму для даної лінії, - це може бути пов'язано з несправністю електропроводки або одночасним включенням в мережу великої кількості електроприладів;
2) несправний сам автоматичний вимикач, - таке можливо в разі його низької якості або великого терміну експлуатації.
У першому випадку необхідно порахувати сумарну потужність одночасно працюючих електроприладів і порівняти з параметрами автомата, можливо провести діагностику електропроводки. У другому випадку провести заміну автомата.
№2

Часто перегорають лампочки

Підкажіть будь ласка, у мене на кухні дуже часто перегорають лампочки в підвісній стелі, це може бути пов'язано з тим, що підвищена напруга в мережі (проводку міняли недавно, приблизно рік тому)? Підвищена напруга дійсно може стати причиною виходу з ладу електроприладів (в тому числі і лампочок), але в такому випадку перегорали б лампочки по всій квартирі, так як зазвичай використовується однофазне живлення квартири і відповідно напруга по всій квартирі скрізь однакова. В даному випадку, проблема швидше за все пов'язана з перегрівом лампочок, оскільки конструкція підвісної стелі істотно обмежує циркуляцію повітря і як результат - гаряче повітря накопичується в порожнинах підвісної стелі, що сприяє перегріву лампочок. Використовуйте так звані "енергозберігаючі" лампи: люмінесцентні або LED-лампи (світлодіодні), такі лампи істотно менше нагріваються (при тому ж рівні випромінювання світла). Так само, не виключено, що причина в низькій якості ламп, - спробуйте використовувати лампи іншого виробника.
№3

Двоклавішний вимикач

Доброго дня, у мене в кімнаті висить люстра на 5 ламп, і усі вмикаються одночасно. Чи можливо зробити так, щоб частина люстри включалася однією клавішею, а друга - інший? Для управління люстрою за допомогою двоклавішного вимикача, необхідно щоб були виконані дві умови:
а) електропроводка повинна передбачати таку можливість - до вимикача і до люстри повинні підходити три дроти (без урахування захисного провідника);
б) сама люстра повинна мати можливість розбивки на групи (цю інформацію можна дізнатися у продавця при покупці люстри).
Якщо ці дві умови дотримані, то така можливість існує, в іншому випадку необхідна переробка електропроводки і / або люстри.
№4

Який водонагрівач вибрати?

Хочу встановити у себе вдома водонагрівач, підкажіть який краще ставити, який економічніше? Чи необхідно для цього переробляти електропроводку? Електроводонагрівачі бувають двох типів: накопичувальні (т.зв. "бойлери") і проточні. Відмінність їх в тому, що накопичувальні водонагрівачі мають бак, в якому вода постійно знаходиться в нагрітому стані приблизно 80С град. Проточні водонагрівачі нагрівають воду тільки в процесі її циркуляції, тобто тоді, коли Ви відкриваєте кран гарячої води. Завдяки цьому, проточні водонагрівачі економічніше "бойлерів", - якою б гарною теплоізоляцією не володів би "бойлер", все одно відбувається витік тепла в навколишнє середовище. Але при цьому, щоб швидко нагріти воду проточному нагрівачу потрібно набагато більше енергії. Наприклад, щоб прийняти душ досить "бойлера" з баком на 60-80 літрів і потужністю 2 кВт, а ось для проточного водонагрівача потужність повинна бути в межах 10-12 кВт (зазвичай такому нагрівачу потрібно 3-х фазне живлення). Підбивши підсумок, можна сказати, що якщо у Вас будинок старої споруди з однофазним живленням, краще зупинити свій вибір на накопичувальному водонагрівачі. Також для будь-яких електроводонагрівачів краще провести окрему лінію від ел. щита з установкою ПЗВ (або діффавтомата) і заземленням.
№5

Електропроводка в дерев'яній стіні

Вітаю! Живу в приватному будинку і зіткнувся з такою проблемою: одна з внутрішніх стін виявилася дерев'яною, хочу зробити там розетку, як правильно прокласти провід? При прихованому способі прокладки електропроводки по дерев'яній стіні, кабель краще укладати в металевих трубах; підрозетники, розподіл. коробки також повинні бути металевими, місця з'єднань пропаяни (або зварені), дана конструкція повинна заземлюватися. Більш детальну інформацію можна знайти в ПУЕ (Правила улаштування електроустановок).